Aktualności

          • Kangur Matematyczny - wynik

          •  O konkursie

            Przypomnijmy, że Konkurs Kangur cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.Jego celem jest rozwijanie matematycznych umiejętności i logicznego myślenia wśród młodzieży.W Polsce patronują mu: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Polskie Towarzystwo Matematyczne

            W tym roku w naszej szkole odbył się on 19 marca.

            W tegorocznej edycji wzięło udział 12 uczniów z klas: 2, 3, 4, 5, 6 i 7, którzy zmierzyli się z wymagającymi zadaniami logicznymi i matematycznymi. 

            Wśród najlepszych, którzy otrzymali wyróżnienie, znaleźli się:

            W kategorii Maluch - Filip Grabiński, kl.III. W kategorii Beniamin  – Agata Stępkowska i Stanisław Urban kl. VI.

            Gratulacje!

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci podejmowania wyzwańwytrwałości oraz zaangażowania w rozwijanie swoich umiejętności!Szczególne brawa dla Filipa i Agaty i Stasia za wyróżnienie.!  

             Co dalej?

            Już dziś zapraszamy Was do rozwijania umiejętności logicznego myślenia , rozwiązywania łamigłówek  i podjęcia kolejnego wyzwania w przyszłorocznej edycji konkursu!

            Bo przecież… myślenie nie boli! A matematyka to fitness dla umysłu! 

            Kto wie, może to właśnie TY zostaniesz przyszłym mistrzem Kangura? 

            Karol Arczewski i Katarzyna Krajewska

          • Tydzień bibliotek

          • Z okazji święta bibliotekarza oraz trwającego Tygodnia Bibliotek serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom za pamięć, piękne życzenia, miłe słowa i uśmiechy oraz książkę przygotowaną przez Maję. 💐📚

            Wasza życzliwość i sympatia są dla mnie ogromną radością oraz motywacją do dalszej pracy. Cieszę się, że biblioteka jest miejscem, które lubicie odwiedzać i w którym wspólnie możemy odkrywać świat książek.

            Dziękuję za każdy gest serdeczności i życzę Wam wielu inspirujących spotkań z literaturą! ❤️

            Katarzyna Piernicka

          • Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej

          • 28 kwietnia 2026 r. w siedzibie Komendy odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Wiedzy Pożarniczej, w której rywalizowała nasza uczennica Małgorzata Polakowska (kl. IV). Młodzi uczestnicy wykazali się swoją wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, znajomością sprzętu ratowniczego i zasadami udzielania pierwszej pomocy.

            Małgosia reprezentowała Gminę Suchy Dąb i dzielnie walczyła, zdobywając najwyższe lokaty punktowe, na równi z Agatą – reprezentantką Pruszcza Gdańskiego. O ostatecznym wyniku musiała rozstrzygnąć dogrywka. Nasza Małgosia przegrała zaledwie o jeden punkt.!

            Wyniki konkursu – I grupa wiekowa (klasy I-IV):

            • I m. - Agata Skonieczna - Gmina Pruszcz Gdański,

            • II m. - Małgorzata Polakowska - Gmina Suchy Dąb

            • III m. - Martyna Rybacka - Gmina Kolbudy

            • Gratulujemy!

            Dziękujemy Opiekunom i Rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży do turnieju. Nagrody i upominki ufundowali: Powiat Gdański oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. pomorskiego i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pruszczu Gdańskim, którym składamy serdeczne podziękowania.

            Karol Arczewski